Prvním zastavením velkolepé narozeninové jízdy otce a syna je Olympiastadion v Berlíně. Tento sportovní areál byl postaven v Německu už v roce 1916. Jako olympijský stadion. Který vzhledem k vypuknutí první světové války využit nebyl. Až v roce 1936. Od roku 1963 se na tomto stadionu konaly všechny významné fotbalové zápasy. A v tomto roce rovněž stal klubovým stadionem Herthy Berlín, účastníka Bundesligy. Dvakrát se na něm hrálo i Mistrovství světa a v roce 2015 finále Ligy mistrů. Stadion je otevřen návštěvníkům i v době, kdy tam neprobíhá žádný zápas.
Projít je možné nejen hlediště, ale i prostory, které seznamují s dějinami tohoto místa. Pro milovníky suvenýrů je možné zakoupit nejen orginální dresy, ale i další reklamní materiály tohoto úspěšného klubu. Druhé zastavení je rovněž na půdě Německa. Signal Iduna Park v Dortmundu je v současnosti největším stadionem, který pojme až osmdesát tisíc diváků. V roce 2006, po rozšíření tribun a celkové modernizaci, se na jeho ploše konalo v pořadí už druhé Mistrovství světa ve fotbale. V těchto prostorách se shromažďuje na Südtribüne věrné jádro fanoušků Borussie. Pro návštěvníky tu denně probíhají komentované prohlídky.
Přímo z Berlína je možné se letecky přesunout do Velké Británie, která nabízí k prohlídce jeden z nejznámějších stadionů na světě. Londýnské Wembley patří mezi nejmoderněji vybavené sportovní objekty, s kapacitou devadesáti tisíců diváckých míst. Tato největší fotbalová aréna na Britských ostrovech je kolébkou národní reprezentace této země. Hrají v ní družstva z Premier League ve finále jak Anglického poháru, tak toho ligového. Stejně tak oblíbený je Old Trafford v Manchesteru. Stadion, který má přezdívku Divadlo snů je majetkem nejúspěšnějšího týmu současnosti – Manchester United. V roce 1996 byla v rámci Mistrovství Evropy jak utkání skupinová, tak i semifinále. V roce 2003 se na jeho trávníku odehrálo finále Ligy Mistrů. Zakončení narozeninové jízdy otce i syna na tomto místě je více než důstojné.